- Inwestor jest zobowiązany do złożenia zgłoszenia na obowiązującym druku PB-2
- Do zgłoszenia powinien dołączyć:
- oświadczenie PB-5 o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane,
- informację uzupełniającą do oświadczenia o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane - druk B-4,
- odpowiednie szkice lub rysunki,
- pozwolenia, uzgodnienia i opinie wymagane odrębnymi przepisami (uwaga: w przypadku przydomowych oczyszczalni ścieków wymagane jest pozwolenie wodnoprawne na wykonanie urządzenia służącego do odprowadzania ścieków z przydomowej oczyszczalni np. drenaż, studnia chłonna, wylot),
- załącznik "Załącznik do zgłoszenia budowy przydomowej oczyszczalni ścieków" (w przypadku zamiaru budowy takiej oczyszczalni).
- Do wykonania robót można przystąpić jeżeli w terminie 21 dni od dnia doręczenia zgłoszenia właściwy organ nie wniesie sprzeciwu.
Podstawa prawna:
Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane
Czas realizacji usługi:
W sprawie zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych - 21 dni
Wysokość opłat:
Na podstawie ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej:
od zgłoszenia - nie dotyczy
Informacja o trybie odwoławczym:
Od decyzji służy stronom odwołanie do Wojewody Wielkopolskiego (Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu - 61-713 Poznań, Al. Niepodległości 16), za pośrednictwem Starosty Kolskiego w terminie 14 dni od daty jej doręczenia.
Na postanowienie służy stronom zażalenie do Wojewody Wielkopolskiego (Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu - 61-713 Poznań, Al. Niepodległości 16), za pośrednictwem Starosty Kolskiego, które można wnieść w terminie 7 dni od daty otrzymania postanowienia.
Wniosek należy składać:
W biurze podawczym tut. urzędu